Co je to Antistatika

Antistatika

Co je to elektrostatický výboj (ESD)?
Elektrostatický výboj (ESD) je náhlý a krátkodobý elektrický proud protékající mezi dvěma objekty s různým elektrickým potenciálem.

A proč se ho snažíme eliminovat?
V elektrotechnice, radiotechnice, ale i ostatních technických oborech se jedná o závažný problém především u elektronických polovodičových součástek, a to hlavně v integrovaných obvodech, kde během nepostřehnutelného okamžiku dochází ke zničení těchto obvodů pouhým dotykem s objektem o odlišném elektrickém potenciálu, jímž pro integrované obvody může být i právě sám člověk.

Lidské tělo se může nabít například pohybem oděvu, chůzí nebo pojezden na kolečkové židli, posunem rukávu po pracovní desce stolu. Tyickým příkladem je svlékání oblečení z umělých materiálů v obuvi se silnou gumovou podrážkou apod. 

Jak se před elektrostatický výbojem (ESD) chránit?
Pro ochranu přístrojů a elektrických zařízení v laboratořích a na technických pracovištích před elektrostatickým výbojem (ESD) existují různá antistatická zařízení a antistatické prostředky, které mají zajistit bezpečný odvod vzniklého elektrostatického náboje do bodu uzemnění, materiály omezující či úplně bránící vzniku tohoto náboje apod.

Na našem internetovém obchodu naleznete velké množství (stále přibývajících) nástrojů, prostředků a přípravků pro eliminaci elektrostatického výboje.

Pro výběr toho správného řešení nás neváhejte kontaktovat na kitman@fastem.com